• MODROTLAČ
      • "Dobrí holubi sa vracajú"
      • Konferencia o hračkách
      • Vianočná tržnica
      • Exkurzia Bratislava
      • Modrotlač
      • Aj TY v IT
      • Mapujeme stromy v meste
      • Medová desiata
      • ... pre psíkov do útulku
      • Slnečná sústava
      • Návšteva seniorov
      • Jabĺčkový beh
      • Jesenná výstavka plodov
      • Teddy Bear Day
      • Útulok Skalica
      • Micro:bit
      • Deň zdravého srdca
        • Deň podľa Ámosa

Dnešný predprázdninový deň bol niečím výnimočný. Naši ôsmaci a deviataci si pripravili aktivity pre všetky deti z nižších ročníkov. Prípravu rozhodne nepodcenili a ich aktivity boli prepracované do detailov.
            Témou tohotoročného dňa bolo kritické myslenie, ku ktorému ôsmaci a deviataci nedávno absolvovali aj celodenný workshop. Cieľom bolo upozorniť aj mladších žiakov na kritické myslenie, ktoré sa stáva neodmysliteľnou súčasťou moderného života preplneného rôznymi informáciami. Venovali sa komplexne témam ako sú sociálne siete, názory, fakty, predsudky... Naši najmladší dokonca objavili poklad 💎 alebo vytvárali vlastné kráľovstvá 👑.

• ... aj športové úspechy

S radosťou všetkým oznamujeme, že sme s chlapcami postúpili do finále Okresného kola základných škôl vo florbale medzi štyri najlepšie tímy celého okresu Skalica.
            Finálový turnaj sa uskutoční v piatok 05. 04. 2024 v priestoroch SOŠ Skalica - telocvični v čase od 7,30 hod. do 12,00 hodiny.
            Držte nám palce.

• Jar u zajkov

My zajkovia sme odštartovali jar výrobou snežienok, jedna mala cca pol metra. Okrem snežienok sme vyrábali aj kuriatka, sliepky a kraslice maľované voskom.A keď už sme u toho vosku, tak zo strúhaných voskoviek sme vyrobili obrazy na bavlnených látkach tak, že sme to zažehlili žehličkou.Okrem tvorivých aktivít sme trávili čas aj vonku, lebo už bolo pekné počasie. A keď bolo škaredé počasie trávili sme čas u pingpongu.

• Návšteva v Oponiciach a Nitre

V utorok sa naši žiaci 5. až 7. ročníka zúčastnili výletu do Oponíc a Nitry.
            Po ceste autobusom, ktorá bola ako na horskej dráhe, naše prvé kroky smerovali do Apponyivoskej knižnice. Je to mysteriózna miestnosť alebo trinásta komnata kaštieľa, ako jej hovoria hostia. Ukrýva v sebe knižný poklad, silný príbeh a neutíchajúcu energiu, ktorú je cítiť akonáhle človek prekročí prah jej dverí. V knižnici sa nachádzajú vzácne diela od roku 1515 do roku 1940. Z autorov zaujmú Macchiavelli, Petrarca, Giordano Bruno, Galileo Galilei, Leonardo Da Vinci, Dumas, Balzac, Newton či Linné a mnoho ďalších. Po skvelom obede v nóbl reštaurácii sme sa vybrali do Nitry, kde nás čakal pán sprievodca v historickom kostýme nitrianskeho kniežaťa. Sprevádzanie po okolí hradu spojil s divadelným a výchovno-vzdelávacími prvkami. Zložité historické témy sa snažil podať zrozumiteľným a vtipným jazykom pre deti, ktoré

• Aktivity s H. Ch. Andersenom

V piatok sme si na hodinách literatúry pripomenuli dánskeho prozaika a dramatika Hansa Christiana
            Andersena. Formou čitateľských aktivít sme sa zabávali a rozprávali o najväčšom rozprávkarovi všetkých čias, ktorý ožil prostredníctvom týchto aktivít a predstavil deťom svoj svet plný fantázie. Žiaci si pripomenuli tradičné rozprávky ako: Princezná na hrášku, Snehová kráľovná, Cisárove nové šaty, Škaredé káčatko atď. Cieľom bolo vzbudiť u detí záujem o čítanie. :)